Brankár Dominik Greif vychytal druhé čisté konto v novom ročníku Európskej ligy. Jeho Olympique Lyon zvíťazil vo štvrtkovom zápase 2. kola ligovej fázy nad Red Bullom Salzburg 2:0 a v súťaži je aj po dvoch dueloch stopercentný. Feyenoord Rotterdam v zostave s krídelníkom Leom Sauerom doma prehral s Aston Villou 0:2.
Lyon mohol ísť do vedenia už v 7. minúte, ale pokutový kop českého stredopoliara Pavla Šulca vychytal Greifov náprotivok Alexander Schlager. Skóre otvoril o pár minút nato Martin Satriano a triumf francúskeho tímu spečatil začiatkom druhého polčasu Ruben Kluivert.
Feyenoord utrpel druhú prehru v rade. Anglický tím poslal po hodine hry do vedenia Emiliano Buendia, v závere stretnutia upravil na konečných 2:0 John McGinn. Sauer odohral v drese holandského klubu 71 minút. Jeho krajan Patrik Hrošovský si za Genk pripísal o pár minút menej, z bodového zisku sa však taktiež netešil. Belgický klub doma podľahol Ferencvárosu Budapešť 0:1.
Fenerbahce Istanbul so slovenským kapitánom Milanom Škriniarom získalo prvé body, keď zvíťazilo nad OGC Nice 2:1. Na domácom trávniku viedlo zásluhou Kerema Aktürkoglua v 25. minúte už o dva góly. Pre tureckého krídelníka, ktorý prišiel do tímu na konci leta z Benficy Lisabon, to boli vôbec prvé zásahy v istanbulskom klube. Domáci sa však z pohodlného vedenia dlho netešili, v 37. minúte totiž Kevin Carlos znížil z pokutového kopu, ku ktorému viedol Škriniarov faul na Tiaga Gouveiu. Napokon si však tesné vedenie 2:1 ustrážili.
Uspela aj česká Viktoria Plzeň pod dočasným vedením Mareka Bakoša, ktorá zdolala Malmö 3:0. Plzeň začala pri Bakošovom debute výborne. Po polhodine hry otvoril skóre Matej Vydra a krátko na to sa v drese švédskeho tímu pobral do spŕch vylúčený Lasse Johnsen, ktorý videl druhú žltú kartu. Domáci dlho neváhali a početnú výhodu využil ešte pred zmenou strán Rafiu Durosinmi. Po prestávke sa presadil Karel Spáčil a krátko na to mohlo zápas zdramatizovať vylúčenie domáceho Merchasa Doskiho, no na skóre sa už nič nezmenilo.
Druhýkrát za sebou sa z víťazstva tešilo Lille, o triumfe 1:0 na pôde AS Rím rozhodol v 6. minúte Hakon Arnar Haraldsson. V záverečných minútach nepremenil prvú ani opakovanú penaltu domáci Arťom Dovbyk. Oba pokusy neboli platné, na tretíkrát sa postavil na biely bod Matias Soule, ale brankár Berke Özer jeho strelu zneškodnil. Stopercentná je aj portugalská Braga, ktorá zvíťazila na trávniku Celticu Glasgow 2:0. V 21. minúte sa presadil Ricardo Horta, v závere pridal poistku striedajúci Gabri Martinez.
Európska liga - 2. kolo ligovej fázy:
AS Rím - OSC Lille 0:1 (0:1)
Gól: 6. Haraldsson
FC Bologna - SC Freiburg 1:1 (1:0)
Góly: 29. Orsolini - 57. Adamu (z 11 m)
Brann Bergen - FC Utrecht 1:0 (1:0)
Gól: 41. Magnusson
Celtic Glasgow - SC Braga 0:2 (0:1)
Góly: 20. Horta, 85. Martinez
FCSB - Young Boys Bern 0:2 (0:2)
Góly: 11. a 36. Monteiro
Fenerbahce Istanbul - OGC Nice 2:1 (2:1)
Góly: 3. a 25. Aktürkoglu - 37. Kevin Carlos (z 11 m)
/M. Škriniar (Fenerbahce) odohral celý zápas/
Ludogorec Razgrad - Real Betis 0:2 (0:1)
Góly: 32. Lo Celso, 53. Son (vlastný)
Panathinaikos Atény - Go Ahead Eagles 1:2 (0:0)
Góly: 56. Swiderski - 75. a 83. Smit
FC Viktoria Plzeň - Malmö FF 3:0 (2:0)
Góly: 34. Vydra, 42. Durosinmi, 53. Spáčil, ČK: 58. Doski - 39. Johnsen po 2. ŽK, 90.+6 Gudjohnsen
/M. Tvrdoň (Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov/
FC Bazilej - VfB Stuttgart 2:0 (1:0)
Góly: 3. Ajeti, 84. Broschinski
Celta Vigo - PAOK Solún 3:1 (1:1)
Góly: 45.+3 Aspas, 53. Iglesias, 71. Swedberg - 37. Giakoumakis
FC Porto - Crvena Zvezda Belehrad 2:1 (1:1)
Góly: 9. Gomes (z 11 m), 90. Mora - 33. Kostov
Feyenoord Rotterdam - Aston Villa 0:2 (0:0)
Góly: 61. Buendia, 79. McGinn
/L. Sauer (Feyenoord) hral do 71. min./
KRC Genk - Ferencváros Budapešť 0:1 (0:1)
Gól: 45. Varga
/P. Hrošovský (Genk) hral do 65. min./
Olympique Lyon - Red Bull Salzburg 2:0 (1:0)
Góly: 11. Satriano, 57. Kluivert
/D. Greif (Lyon) odchytal celý zápas/
Maccabi Tel Aviv - Dinamo Záhreb 1:3 (1:2)
Góly: 13. Abu Farhi - 19. a 72. Ljubičič, 16. Lisica
Nottingham Forest - FC Midtjylland 2:3 (1:2)
Góly: 22. Ndoye, 90.+3 Gibbs-White (z 11 m) - 18. Diao, 25. Bech Sörensen, 88. Byskov
Sturm Graz - Glasgow Rangers 2:1 (2:0)
Góly: 7. Horvat, 35. Kiteišvili - 49. Gassama
Haraslín sa gólovo podieľal na triumfe Sparty
Slovenský futbalový krídelník Lukáš Haraslín sa gólovo podieľal na úspešnom vstupe Sparty Praha do nového ročníka Konferenčnej ligy. Český tím zvíťazil vo štvrtkovom stretnutí 1. kola nad Shamrockom Rovers 4:1. Strelecky sa presadili aj Lukáš Sadílek, Martin Suchomel a Asger Sörensen. Haraslín, ktorý sa vrátil po zranení a nastúpil v 67. minúte, spečatil triumf svojho tímu na konci riadneho hracieho času.
V drese tureckého Samsunsporu odohral celý zápas slovenský obranca Ľubomír Šatka, jeho tím zvíťazil na pôde Legie Varšava 1:0. Súboj Olomouca na trávniku Fiorentiny sledovalo z lavičky trio Matúš Hrušk, Tomáš Huk a Matúš Malý, zo zisku bodov sa však netešilo. Český tím prehral v Taliansku 0:2.
Úspešný vstup do súťaže zaznamenali hráči Raya Vallecano, ktorí zvíťazili nad FK Škendija Tetovo 2:0. Macedónsky klub bude v predposlednom kole ligovej fázy súperom úradujúceho slovenského šampióna Slovana Bratislava.
Hladký triumf si pripísal aj bosniansky HŠK Zrinjski Mostar, ktorý zdolal Lincoln Red Imps z Gibraltáru 5:0. Crystal Palace zvíťazilo v poľskom Lubline nad Dynamom Kyjev 2:0, Nardin Mulahusejnovič rozhodol o triumfe arménskeho FC Noah nad chorvátskym majstrom HNK Rijeka 1:0.
Konferenčná liga - 1. kolo ligovej fázy:
Dynamo Kyjev - Crystal Palace 0:2 (0:1)
Góly: 31. Munoz, 58. Nketiah, ČK: 77. Sosa (Crystal Palace)
Jagiellonia Bialystok - Hamrun Spartans 1:0 (0:0)
Gól: 57. Imaz, ČK: 63. Mbong (Hamrun)
KuPS Kuopio - KF Drita 1:1 (0:0)
Góly: 75. Parzyszek - 80. Dabiqaj
FC Lausanne-Sport - Breidablik Kópavogur 3:0 (3:0)
Góly: 7. Lekoueiry, 11. Bair, 33. Diakite
Lech Poznaň - Rapid Viedeň 4:1 (3:0)
Góly: 13. Palma, 21. Ishak, 45.+2 Ismaheel, 77. Bengtsson - 65. Radulovič
FC Noah - HNK Rijeka 1:0 (1:0)
Gól: 6. Mulahusejnovič, ČK: 30. Jankovič (Rijeka)
Omonia Nikózia - FSV Mainz 0:1 (0:0)
Gól: 74. Amiri (z 11 m)
Rayo Vallecano - FK Škendija Tetovo 2:0 (2:0)
Góly: 28. Lopez, 32. Perez
HŠK Zrinjski Mostar - Lincoln Red Imps 5:0 (3:0)
Góly: 12. Bilbija, 22. Dujmovič, 40. Jakovljevič, 69. Damascan, 85. Mikič
Aberdeen FC - Šachtar Doneck 2:3 (1:1)
Góly: 8. Karlsson (z 11 m), 29. Devlin - 39. Nazaryna, 54. Lucas Ferreira, 60. Henrique
AEK Larnaka - AZ Alkmaar 4:0 (1:0)
Góly: 25. Rubio, 54. Bajič, 73. Ivanovič, 83. Rohden, ČK: 2. Penetra (Alkmaar)
NK Celje - AEK Atény 3:1 (1:1)
Góly: 34., 55. a 80. Kovačevič - 7. Kutesa
AC Fiorentina - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Góly: 27. Piccoli, 90.+5 Ndour
/M. Hruška, T. Huk a M. Malý (Olomouc) sedeli na lavičke náhradníkov/
Legia Varšava - Samsunspor 0:1 (0:1)
Gól: 10. Musaba
/Ľ. Šatka (Samsunspor) odohral celý zápas/
Raków Čenstochová - Universitatea Craiova 2:0 (0:0)
Góly: 47. Pienko, 80. Repka, ČK: 53. Screciu (Craiova)
Shelbourne FC - BK Häcken 0:0
AC Sparta Praha - Shamrock Rovers 4:1 (2:0)
Góly: 33. Sadílek, 45. Suchomel, 50. Sörensen, 90. HARASLÍN - 82. Mandroiu
/L. Haraslín nastúpil v 67. min., J. Surovčík (obaja Sparta) sedel na lavičke náhradníkov/
Zdroj: TASR

