Futbalisti Lokomotívy ostali v šoku a bez práce

KošiceŠport

Ako sme vás v stredu večer informovali, futbalový klub FC Lokomotíva Košice sa rozhodol odhlásiť z druhej ligy. Prezident klubu Peter Daduľák odôvodnil svoje rozhodnutie neschopnosťou finančného krytia rozpočtu a nezáujmom sponzorov o futbal.

Foto
Oslavy gólov Lokomotívy sú od tejto chvíle minulosťou. Róbert Cicman, Róbert Jano a Tomáš Ilinjo si môžu hľadať novú prácu / KOŠICE ONLINE

„V prvom momente som tej správe neveril,“ reaguje kapitán Patrik Zajac. „Som z toho rozčarovaný a sklamaný. Chceli sme sa pobiť o záchranu a porazili sme sa sami. Sme preto veľmi sklamaní. Boli tam nejaké meškania výplat, ale nebolo to nič hrozné. Chlapci normálne trénovali a chceli sme zachrániť druhú ligu. Takýto koniec si nikto z nás nepredstavoval. Osobne ma to veľmi mrzí, pretože som bol kapitánom a Lokomotíva pre mňa znamenala veľmi veľa. Toto je najhorší možný pocit pre športovca. Sám neviem, čo teraz budem robiť.“

„Modro-bieli“ sa po jesennej časti nachádzali v zostupovom pásme, no strata nebola veľká a na jar sa plánovali pobiť o záchranu.

 „Dozvedel som sa to v stredu ráno od športového riaditeľa a som z toho smutný. Toto je však realita, hlavne na východe a v Košiciach,“ povzdychol si obranca Róbert Cicman.

Hráčom v poslednom období meškali výplaty, no takýto koniec opora zadných radov rozhodne nečakala.

„Niečo som tušil, ale stále som si nepripúšťal, že by to mohlo celé padnúť. Je to smutné, ale život ide ďalej a musíme sa k tomu postaviť čelom. Dá sa povedať, že od septembra nám meškali výplaty, ale mali sme prísľub od majiteľa klubu, že nám všetko doplatia v decembri a v januári. Takýto tvrdý koniec sme preto nečakali. Náš majiteľ totiž stále dodržal to, čo sľúbil. Za to mu patrí vďaka. Teraz už asi cítil, že to ďalej nezvládne,“ pridal Cicman.

Odhlásením tímu z druhej ligy však klub ako celok nezaniká. Mládežnícke družstvá, ako aj B-mužstvo FC Lokomotíva Košice pokračujú v športovej činnosti.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre