Kanaďania nepripustili prekvapenie na svoj úkor a zdolali Francúzov

SlovenskoArchívMS 2019

Švédi s ďalším osemgólovým triumfom, Landeskog skóroval v prvom striedaní na turnaji.

Hokejová reprezentácia Kanady potvrdila úlohu favorita vo štvrtkovom popoludňajšom zápase základnej A-skupiny na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku, v košickej Steel aréne zdolala tím Francúzska 5:2. "Javorový list" už v prvej tretine nasúkal súperovi tri góly (Anthony Mantha, Darnell Nurse a Anthony Cirelli) a zdalo sa, že duel bez výraznejších problémov dotiahne do víťazného konca. V závere druhej časti však v početnej výhode skorigoval Damien Fleury a na začiatku tretej tretiny stretnutie zdramatizoval Anthony Rech. Kanaďania však nenechali nič na náhodu a Anthony Mantha s Markom Stonom vrátili svojmu tímu trojgólový náskok. V závere, rozkúsovanom vylúčeniami, sa už skóre nezmenilo a Kanaďania sa dostali na druhú priečku tabuľky A-skupiny.

Hokejisti Švédska zvíťazili v B-skupine v Bratislave nad Rakúskom 9:1. Úradujúci svetoví šampióni rozhodli o zisku troch bodov už v úvodnom dejstve, v ktorom strelili päť gólov. V 79. sekunde sa počas vôbec prvého striedania na turnaji strelecky presadil Gabriel Landeskog. V prvej tretine dosiahol bilanciu 1+1 William Nylander, vďaka čomu sa posunul na čelo kanadského bodovania šampionátu. Na konte má tri góly a sedem asistencií, rovnako ako Rus Nikita Kučerov. Vo zvyšnom priebehu duelu hráči favorizovaných "troch koruniek" kontrolovali hru a podobne ako Talianov či Nórov zdolali o osem gólov. Zaujímavosťou je, že na deviatich švédskych góloch sa podieľalo deväť rôznych strelcov. Za Rakúšanov len kozmeticky upravil skóre v 48. min útočník Philadelphie Flyers Michael Raffl.