Karanténa uprostred sídliska

VýchodKoronavírus

Niektorí obyvatelia v tom vidia nebezpečenstvo.

Slovákov, ktorých ministerstvo zahraničia priváža domov z krajín postihnutých novým koronavírusom, v noci na nedeľu ubytovali už aj v budove v správe ministerstva vnútra v Bardejovských Kúpeľoch. Predtým už zaplnili tri štátne ubytovacie zariadenia vo Vysokých Tatrách.

Dni karantény trávia Slováci zo zahraničia v hoteli ministerstva obrany v Tatranských Zruboch a v objektoch ministerstva vnútra na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici. Ten je umiestnený priamo uprostred najväčšieho sídliska vo Vysokých Tatrách.

Mestský poslanec za túto časť mesta Juraj Husovský tvrdí, že niektorí obyvatelia v tom vidia nebezpečenstvo: „Táto naša mestská časť je prestarnutá. Žijú tu starí ľudia a stredisko Kremenec je vlastne v centre obytnej zóny.“

Foto
Karanténa uprostred sídliska / RÁDIO KOŠICE

Ústredný krízový štáb zabezpečil, aby všetky objekty dočasnej karantény strážila polícia a aby ľudia z izolácie nemohli prísť do styku s obyvateľmi. Zástupca náčelníka Mestskej polície Vysoké Tatry Jozef Štefaňák však upozorňuje na iné riziko:

„Odpad bude umiestňovaný do kontajnerov. Napríklad dnes fúka vietor. Môže sa stať, že medveď odpad vyberie a vietor to tu rozfúka. Len pár desiatok metrov ďalej bývajú obyvatelia. Je to najväčšia mestská časť a neviem si predstaviť, keby sa to tu rozšírilo. Demografické zloženie v Tatrách je také, že je tu veľa seniorov. Je to v tomto čase tá najohrozenejšia skupina.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre