Magistrát podporí aj občianske združenia, ktoré zabezpečujú starostlivosť túlavým zvieratám.
Celkovo 84 športových klubov a združení, ktoré vykonávajú športové aktivity v Košiciach, by malo získať na svoju činnosť od mesta 360-tisíc eur. Mestská rada schválila poskytnutie nenávratných dotácií na šport pre rok 2024.
„Ak sa so schváleným uznesením stotožnia v závere augusta aj poslanci mestského zastupiteľstva, pošle mesto dotácie športovým klubom a ďalším združeniam začiatkom jesene,“ informoval košický magistrát.
Oddelenie športu a mládeže magistrátu zverejnilo v polovici júna výzvu pre kluby. Tie mohli do 1. júla podávať svoje žiadosti na dotácie z fondov mládežníckeho športu, športových aktivít a mládežníckeho futbalu. Podľa vedúceho oddelenia Mária Šveca zosúladili požiadavky na prideľovanie dotácií pre jednotlivých žiadateľov so zákonom o športe a ďalšou legislatívou tak, aby boli čo najtransparentnejšie a najobjektívnejšie. Najvyššiu dotáciu vo výške takmer 31-tisíc eur by mal získať futbalový klub FC Košice.
Magistrát informoval, že mestská rada rozhodla aj o poskytnutí dotácií pre občianske združenia, ktoré zabezpečujú starostlivosť o nechcené, túlavé a týrané spoločenské zvieratá.
„Schválili aj viaceré bezodplatné výpožičky telocviční v správe mesta na športové účely alebo pre potreby výchovno-vzdelávacieho procesu pre športové kluby, respektíve základné školy v meste,“ uviedol magistrát.
Členovia mestskej rady sa venovali aj informačnej správe o príprave a podaní žiadostí o poskytnutie príspevku z eurofondov pre projekt ďalšieho rozvoja Konta Košičana, ktorý pripraví prostredie pre integráciu všetkých mestských služieb. Jeho súčasťou bude digitálny portál, ako aj mobilná aplikácia. Schválili aj rozdelenie finančných prostriedkov vo výške 116-tisíc eur pre úspešných žiadateľov v rámci grantovej podpory mesta pre oblasť kultúry a kreatívnych odvetví na tento rok.
Zdroj: TASR