Košický arcibiskup Bernard Bober navštívil pápeža Františka

EurópaSpravodajstvo

Delegácia sa zastavila aj pri hrobe pápeža Benedikta XVI.

Pápež František včera (21.1.) prijal vo Vatikáne na osobnej audiencii delegáciu Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorú tvorili košický arcibiskup metropolita Bernard Bober a podpredseda KBS, nitriansky biskup Viliam Judák, ako aj ich tajomníci Jozef Kmec a Miroslav Cimerák a výkonný tajomník KBS Ivan Ružička.

Pred audienciou delegácia slávila svätú omšu nad hrobom sv. Petra vo vatikánskej Bazilike sv. Petra a modlila sa aj pri hrobe nedávno zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI.

Foto
Pápež prijal delegáciu biskupov / TK KBS/Vatican News

Slovenská delegácia je v Ríme od štvrtka (19.1.). V piatok (20.1.) navštívila Dikastérium pre biskupov, kde ich prijal prefekt kongregácie pre biskupov Marc Ouellet. Následne sa stretli s vatikánskym štátnym sekretárom Pietrom Parolinom, ktorého pozvali na návštevu Slovenska.

Po sobotňajšej audiencii navštívila delegácia KBS Dikastérium pre komunikáciu, kde ich prijme jeho prefekt Paolo Ruffini.

Dnes bola na programe návšteva krajanov v Pápežskom slovenskom kolégiu svätého Cyrila a Metoda, ktoré tento rok oslavuje 60. výročie od svojho požehnania. Na Slovensko sa delegácia vráti v pondelok.

 

Zdroj: TASR

Komentáre