Metropola východu hostila hokejových fanúšikov z celého sveta

KošiceArchívMS 2019

Steel arénu podľa odhadov navštívilo približne 200-tisíc divákov.

Zápasy hokejového šampionátu sa včera (24.5.) v Košiciach definitívne skončili, keďže semifinálové a finálové stretnutia sa odohrajú už tento víkend v Bratislave. Návštevníci metropoly východu si okrem športovej atmosféry mohli užiť aj mesto, pamiatky či atrakcie. Mesto Košice počas dvoch týždňov privítalo v najväčšom počte návštevníkov z Fínska, Nemecka, Veľkej Británie či Dánska. Mnohí ocenili našu pohostinnosť, ale aj kultúrne pamiatky či výhodné ceny.

Steel arénu podľa odhadov navštívilo približne 200-tisíc divákov. Do Košíc pricestovalo viac fanúšikov v porovnaní s hokejovým šampionátom v roku 2011. „Z hľadiska cestovného ruchu je šampionát pre región obrovským prínosom. Prichádza k nám veľké množstvo návštevníkov. Slováci si prevažne kupovali lístky na jeden až dva zápasy. Zahraniční tu trávili dlhší čas,“ uviedla výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Jednotlivé hokejové tímy tiež pozitívne zhodnotili organizáciu šampionátu. Slovensko sa mohlo zviditeľniť naozaj všade. „Čo sa týka Košíc, tak tu máme okolo 130 píšucich novinárov, okolo 40 fotografov a ďalších zástupcov televízií a televíznych technikov. Máme tu 15 krajín zastúpených v novinárskej obci. Z takých zaujímavejších, je tu napríklad veľmi veľký štáb kanadskej televízie a úplnou exotikou je čínsky televízny  štáb,“ skonštatovala hovorkyňa šampionátu Michaela Grendelová.

Podľa výkonného riaditeľa oblastnej organizácie cestovného ruchu Visit Košice Miloslava Klímu mesto sa predstavilo v lepšom svetle ako pred ôsmimi rokmi: „Videli jednak celé mesto, Steel arénu, Hlavnú ulicu, pamiatky, ktoré sú na Hlavnej ulici, a, samozrejme, využívali služby gastro prevádzok. Úroveň oproti roku 2011 išla rapídne hore, čiže veľmi oceňovali kvalitu jedla a nápojov.“ Jedným z hlavných zámerov v rámci cestovného ruchu bolo docieliť to, aby sa návštevníci do Košíc, ale aj na východ vracali a Slovensko si pamätali ako jednu z najkrajších turistických destinácií.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre