V najbližších týždňoch by sa mali uskutočniť ďalšie dva alebo tri protesty.
V centre Košíc sa opäť zišli tisícky protestujúcich, ktorí vyjadrili nesúhlas s krokmi vlády Roberta Fica. Spoluorganizátor Ján Gálik uviedol, že účasť bola veľmi dobrá. Mali síce obavy, že teplejšie počasie vyláka ľudí do prírody, no Košičania a Košičanky podľa neho dokázali, že im na tejto krajine záleží. Očakáva, že v najbližších týždňoch by sa mali uskutočniť ďalšie dva alebo tri protesty.
V dave protestujúcich bolo opäť možné nájsť predstaviteľov mimoparlamentnej strany Demokrati. Gálik zdôraznil, že politici na pódiu nedostávajú miesto:
„V dave sú a je to v poriadku. Na konci dňa sú to politici, ktorí prídu s nejakou zmenou. Žijeme v parlamentnej demokracii. To, že politici sa zaujímajú o tieto protesty, sú tu a dávajú ľuďom príležitosť ich spoznať a povedať im, v akej krajine chcú žiť, aby ich kritizovali alebo pochválili, považujem za pozitívnu vec.“
Demokrati sa na proteste venovali zberu podpisov za vyhlásenie referenda na skrátenie volebného obdobia, zrušenie doživotnej renty pre premiéra a obnovenie NAKA a špeciálnej prokuratúry.
Protestujúci si minútou ticha uctili obete tragédie vo Veľkom Šariši, pri ktorej zahynuli štyri deti a jedna dospelá osoba. Rovnako si uctili aj maloletého chlapca, ktorý nedávno spáchal samovraždu, pričom podľa medializovaných informácií mala byť dôvodom šikana založená na homofóbii.
Na pódiu vystúpila bývalá stredoškolská učiteľka a členka Združenia rodičov a priateľov LGBT+ ľudí Elena Martinčoková. Vo svojom prejave okrem iného upozornila na fragmentáciu spoločnosti prostredníctvom vyvolávania nenávisti. Na jej vystúpenie následne nadviazal aktivista a riaditeľ organizácie Saplinq Róbert Furiel. Vystúpili aj riaditeľka Východoslovenskej galérie Dorota Kenderová a zakladateľ stránky Hoaxy a podvody Dávid Púchovský.
Zdroj: SITA