Modrý svet Facebooku nachvíľu stíchol

SlovenskoSpravodajstvo

Ani si neuvedomujeme, ako veľmi nám na Facebooku záleží, kým nevypadne.

Facebook má viac ako dve miliardy používateľov, ktorí na ňom trávia čas takmer denne. Keď včera (13.3.) nastal výpadok, mnohí sa obracali na iné sociálne siete, na ktorých hľadali odpovede na otázku: Prečo Facebook nefunguje? Vedenie najznámejšej sociálnej siete na otázku odpovedalo na Twitteri, že o porblémoch vedia a pracujú na ich odstránení. „Sme si vedomí, že niektorí ľudia sa momentálne nevedia dostať na aplikácie Facebooku. Snažíme sa situáciu čo najskôr vyriešiť,“ informovala spoločnosť. V ďalšom príspevku informovali, že výpadok nesúvisí s takzvaným DDoS útokom, čo je cielené zahltenie siete.

Najväčší výpadok zaznamenali ľudia v Severnej Amerike a Európe. Takýto krízový stav nebol prvý svojho druhu, ale tento patril medzi jedny z najväčších a najrozsiahlejších. Výpadok Facebooku a spriaznenej siete Instagram vyvolal rozruch medzi bežnými používateľmi aj medzi influencermi a marketérmi, ktorí sociálnu sieť využívajú ako prostredie pre svoj biznis.

Foto
Facebook oznámil problémy na sociálnej sieti Twitter / Twitter

Po niekoľkých hodinách, počas ktorých fungovali tieto siete len veľmi obmedzene alebo vôbec, výpadok pominul a všetci, pre ktorých digitálny svet sociálnych sietí znamená veľa, si mohli vydýchnuť. Bežní používatelia mohli pocítiť, aké to je chvíľu nemať prehľad o živote všetkých známych, ktorých sledujú.

Ak sa na to pozrieme s nadhľadom, možno bol výpadok Facebooku zámerne v marci, aby si ľudia v dobe krátkych popisov a digitálneho obsahu našli čas na dobrú knihu.

Galéria k článku

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre