Najlepšia základná škola na Slovensku je v Košiciach

KošiceZaujímavosti

Navštívil ju minister školstva.

Šéf rezortu školstva Ján Horecký je v týchto dňoch na návšteve metropoly východu. Okrem účasti na Dni ESA, ktorý dnes pokračuje pre študentov v Kulturparku, navštívil aj Základnú školu sv. Cyrila a Metoda na Bernolákovej ulici. Tá sa v ostatnom rebríčku najlepších škôl umiestnila na prvom mieste. Minister pre Rádio Košice uviedol, že sa na program v škole veľmi tešil, pričom sa stretol aj s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a košickým arcibiskupom Bernardom Boberom.

„Veľmi rád som navštívil túto cirkevnú základnú školu, pretože kedysi aj moja škola bola na prvom, druhom, treťom mieste aj v top desiatke práve v tomto rebríčku. Viem, že taká vec sa nestane sama od seba, hoci nepreháňam význam rebríčkov, ale poteší to každého rodiča, učiteľa. Nám sa to stalo tak, že sme sa to dozvedeli len z novín, lebo sme nemali takúto ambíciu. Mali sme ambíciu byť zdravou a dobrou školou a verím, že škola, ktorú som navštívil, takou je,“ povedal Horecký.

Foto
Najlepšia základná škola na Slovensku je v Košiciach (Ilustračná fotografia) / TASR

Pomoc a podpora z rezortu školstva je podľa ministra rovnaká, a to v prípade štátnej, cirkevnej i súkromnej školy:

„Pozerám s vďačnosťou na to, že tu máme viaceré typy zriaďovateľov. Zhodneme sa na tom, že tie zdroje nemáme dostatočne alokované pre školstvo. Preto ma mrzí, keď niekde počujem, aj teraz nedávno som dostal podnet, že na niektoré výzvy, projekty nebolo možné sa prihlásiť napríklad cirkevným školám. Robím všetko preto, aby cirkevné, súkromné ani obecné školy neboli diskriminované.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre