Novozvolený predseda PSK Milan Majerský: Chcem byť županom pre všetkých.

VýchodSpravodajstvo

Primátor Levoče Milan Majerský získal vo voľbách VÚC 40,36 percent hlasov a po šestnástich rokoch strieda vo funkcii Petra Chudíka, ktorému hlas odovzdalo 30,62 percenta voličov.

Novým predsedom Prešovského samosprávneho kraja je primátor Levoče Milan Majerský. Po zrátaní všetkých hlasov vystriedal na doterajšom poste po šestnástich rokoch Petra Chudíka. Majerský získal vo voľbách do VÚC 40,36 percent hlasov, zatiaľ čo Chudíkovi odovzdalo hlas 30,62 percent voličov.

„Naozaj sa nám podarilo to, čo tu šestnásť rokov nebolo a chcem v prvom rade poďakovať mojej rodine, že mali trpezlivosť so mnou tie tri mesiace, čo som lietal po celom Prešovskom kraji. Mojej manželke, mojim deťom, veľká vďaka patrí volebnému tímu do popredia dávam vďaku všetkým obyvateľom PSK, že boli ochotní prijať túto zmenu,“ reagoval tak Majerský na zvolenie do funkcie predsedu PSK.

Foto
Milan Majerský / TASR

Majerský kandidoval s podporou strán KDH, NOVA, OĽANO a SaS, ktorá dlhodobo vystupuje proti vládnucej strane Smer-SD, za ktorú kandidoval Peter Chudík. Líder KDH Alojz Hlina sa taktiež zúčastnil volebnej noci v okresnej centrále strany. „Som rád že to takto dopadlo a ja som niečo z toho aj tušil, že to tak môže dopadnúť. 4. november je dňom, keď na Slovensku skončil Smer,“ dodal na margo Majerského víťazstva Hlina, pričom reagoval aj na to, že vládnuca strana Smer-SD prišla o svojich štyroch zástupcov v krajoch.

Majerský pripisuje úspech vo voľbách kontaktnej kampani a teda priamemu zhováraniu sa s ľuďmi v obciach Prešovského samosprávneho kraja. Nechce byť županom len pre pravicového voliča, ale pre všetkých obyvateľov kraja. Prvý krok nového predsedu kraja Milana Majerského sa bude zrejme týkať mladých ľudí:

„Ja som svoju kampaň zhrnul do jednej vety – Cesta, prácam rodina. Tam, kde sú cesty je aj práca, lebo prídu investori a lepšie sa darí ekonomike a kde sú cesty a kde je práca, tam sú aj rodiny pokope a tohto sa chcem držať, verím, že sa mi to podarí napĺňať, ale čo je možno aj dôležitejšie, ja sa chcem venovať mladým ľuďom, aby neodchádzali a možno začneme tým, že urobíme Študentský parlament Prešovského samosprávneho kraja. 

Otázku primátorského kresla v Levoči chce Majerský vyriešiť v najbližších dňoch. V boji o post župana zdolal Chudíka o približne 17 tisíc hlasov. Ďalší kandidáti nezískali viac ako 10 percent voličských hlasov.  Volebná účasť v Prešovskom kraji dosiahla 29,40 percent.

Zdroj: KOŠICE ONLINE

Komentáre