Petrovčik dostal pokutu, poslanci nabádali aj k horšiemu trestu

KošiceSpravodajstvo

Spolu s Petrovčikom boli obvinení aj ďalší terajší či bývalí poslanci.

Medzi prvé témy včerajšieho (6.11.) mimoriadneho zastupiteľstva hneď ráno patrila nepríjemná povinnosť, rozhodnúť o treste pre poslanca a zároveň starostu Starého Mesta Igora Petrovčika. Prípad riešila komisia na ochranu verejného záujmu, ktorej predsedom je Jaroslav Hlinka. Petrovčik mal opakovane nepriznať úplné údaje o svojich majetkových pomeroch, ktoré je povinný uviesť každý verejný funkcionár. „Pán Petrovčik si vraj myslel, že keďže tieto záväzky pochádzajú z obchodného styku samostatne zárobkovo činnej osoby, že to nie sú záväzky. Ale aj takéto okolnosti mal uviesť. Takisto podpísal tri privátne zmenky,“ informoval Jaroslav Hlinka.

Spolu s Petrovčikom boli obvinení aj ďalší terajší aj bývalí poslanci. Konkrétne Marián Gaj, Ján Dečo a Jaroslav Dvorský. Podľa Hlinku je toto obvinenie zdvihnutým prstom pre všetkých ostatných. „Je to memento aj pre ostatných, aby tomu dávali dôraz a aby tieto povinnosti nepodceňovali. Všetko, čo súvisí s vlastníckymi pomermi, môže byť časom preverované,“ dodal Hlinka.

Foto
Petrovčik sedel počas včerajšieho zastupiteľstva na inom mieste než zvyčajne / TV KOŠICE

Viacerí poslanci pred hlasovaním vyzvali Igora Petrovčika, aby sa k obvineniam vyjadril, výzva ale zostala nevypočutá. „Ak má niekto na krku milión eur sekeru a spravuje mestskú časť, tak to môže pôsobiť na voličov dosť zle a vyvolávať pochybnosti. Myslím, že mal zaujať výraznejší postoj a možno až to, čo mu bolo dnes navrhnuté,“ narážal poslanec Jaroslav Špak na vzdanie sa mandátu.

 Petrovčik sedel počas včerajšieho zastupiteľstva na inom mieste než zvyčajne. To pravdepodobne tiež súviselo s obvineniami. „Vyzerá to tak, ako keby nepočúval, tak ho dali do zadnej lavice. Ak už nie je členom poslaneckého klubu, zasadací poriadok má svoj zmysel a je len logické, že ho presunuli,“ dodal Špak. Aj napriek tomu, že ho o to poslanci žiadali, sa Petrovčik k celej situácii nevyjadril.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre