Polaček tvrdí, že platy porastú. Vodiči ho vypískali

KošiceSpravodajstvo

Vodiči Polačeka vypískali a očakávajú okamžitú zmenu.

Dopravný podnik mesta Košice je naďalej v štrajkovej pohotovosti. Odborári sa dnes stretli pred sídlom dopravného podniku s vedením DPMK a s primátorom Košíc Jaroslavom Polačekom. Odborári obviňujú vedenie z toho, že ich po štrajku nepozvali k rokovaciemu stolu, vedenie zase tvrdí, že štrajk bol protizákonný. Pred budovou na Bardejovskej ulici dnes okolo sto vodičov dalo primátorovi Polačekovi jasne najavo, že sa im situácia nepozdáva. Polaček sa vyjadril, že 1.7. predstúpi pred vodičov a s vyrokovaným balíčkom, ktorý bude súvisieť aj s platmi, bude informovať o zmenách v DPMK. Dodal, že verí, že vodiči budú nakoniec spokojní.

Vodiči Polačeka vypískali a slovami odborárov očakávajú okamžitú zmenu. Tvrdia, že v takýchto podmienkach sa už ďalej pracovať nedá. Štrajk bol podľa nich v súlade so zákonom. Primátor tvrdí, že na analýzach funkcie dopravného podniku sa pracuje a nespokojným vodičom by sa platy mali zvýšiť.

Foto
Odborári sa dnes stretli pred sídlom dopravného podniku s vedením DPMK a s primátorom Košíc Jaroslavom Polačekom / TASR

„Požiadali sme zamestnancov DPMK už dávnejšie, aby nám dali šesť mesiacov od nástupu do funkcie nového riaditeľa. Oni teraz mapujú všetky finančné možnosti a analyzujú dopravný podnik. Môžem vám povedať, že platy v dopravnom podniku porastú,“ povedal Polaček.

Podľa vodičov ide o prázdne sľuby a nechcú už čakať na ďalšie vyhlásenia. Odborári tvrdia, že im nejde len o platy, ale majú viacero podmienok. „Prvá z podmienok je dofinancovanie dopravného podniku. Ďalšia podmienka sú náhradné diely. Denne sa nám nedarí dodržiavať typovosť vozov. Ak vozíčkar počíta s tým, že príde nízkopodlažný autobus, kvôli náhradným dielom sa to nemusí aj stať,“ povedal predseda odborovej organizácie Ivan Horváth.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre