AKTUALIZOVANÉ: Priebežné výsledky volieb na východe v znamení duelov

VýchodArchívVoľby 2017

Košický a Prešovský samosprávny kraj poznajú priebežné výsledky volieb na predsedu samosprávneho kraja.

V Košickom samosprávnom kraji dominujú Richard Raši, ktorého podporuje Smer-SD a SMK a Rastislav Trnka s podporou OĽANO, SAS, KDH, NOVA a ŠANCA. Richard Raši podľa priebežných výsledkov získal 37,2 percent hlasov, zatiaľ čo jeho oponent Rastislav Trnka získal 38,3 percent.

Raši sa poďakoval všetkým, ktorí za ním počas kampane stáli. „Máme za sebou päťmesačnú kampaň, počas ktorej sme urobili, čo sa dalo. Navštívili sme mnoho miest v kraji no napriek tomu to nevyšlo aj keď prieskumy vyzerali veľmi pozitívne. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi pomáhali a všetkým, ktorí mi dali hlas. Takisto chcem víťazovi poblahoželať k víťazstvu. Z výsledku som sklamaný, ale taký je život a nič s tým momentálne nespravím,“ povedal po priebežnom spočítaní hlasov.

V Prešovskom kraji sa po sčítaní 99 percent hlasov takisto vyplnili predpoklady prieskumov. Peter Chudík s podporou Smeru-SD získal 30,7 percent a jeho oponent Milan Majerský s podporou pravicových strán získal 40,3 percent. Peter Chudík už rozdiel v hlasoch nedobehne a neoficiálnym víťazom volieb predsedu v Prešovskom samosprávnom kraji sa stáva Milan Majerský.

Prešovský kraj bude mať po 16 rokoch nového predsedu. Podľa neoficiálnych výsledkov takmer všetkých sčítaných hlasov bude novým predsedom Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Súčasného predsedu porazil o takmer 15-tisíc hlasov. „Som veľmi rád, možno to prekvapilo, lebo tie prieskumy boli trochu iné, ale my sme si to naozaj odmakali, boli sme v uliciach medzi ľuďmi a tá obeta a námaha sa naozaj vyplatila,“ vyjadril sa Majerský po neoficiálnom zverejnení sčítania všetkých hlasov.

V Košickom ani Prešovskom regióne nezískal žiadny iný kandidát viac ako 10 percent hlasov.

 

Zdroj: Štatistický úrad Slovenskej republiky/TASR/RÁDIO KOŠICE

Komentáre