AKTUALIZOVANÉ: Pri leteckom nešťastí v Etiópii zahynuli aj manželka a deti poslanca Antona Hrnka

SvetSpravodajstvo

V lietadle bolo 157 ľudí.

Medzi obeťami leteckého nešťastia v Etiópii boli aj štyria Slováci. Potvrdil to tlačový odbor rezortu diplomacie, ale mená obetí z úcty k obetiam a z dôvodu ochrany osobných údajov nezverejnil. Diplomatické misie v Etiópii a Keni sa už situáciou zaoberajú a pristupujú k tejto tragédií s plným nasadením. „V súvislosti s dnešnou leteckou haváriou spoločnosti Ethiopian Airlines si dovoľujeme vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí tohto nešťastia, pri ktorom podľa oficiálnych informácii zahynuli štyria občania Slovenskej republiky,“ uviedlo ministerstvo zahraničia.

Foto
Pri havárii zahynuli všetci cestujúci aj členovia posádky lietadla typu Boeing 737 spoločnosti Ethiopian Airlines / Ethiopian Airlines

Na palube etiópskeho lietadla, ktoré sa ráno zrútilo pri metropole Addis Abeba, boli najmenej traja Slováci. Podľa dostupných informácií ide o manželku a dve deti známeho slovenského politika Antona Hrnka. Politik to potvrdil aj na svojom facebookovom profile. Prostredníctvom Facebooku mu už vyjdril sústrasť aj prezident Andrej Kiska a viacero politikov. „Asi sa nedá slovami opísať utrpenie, ktorým prechádza rodina, keď náhle zomrie blízky človek. O čo väčší žiaľ musí prežiť človek, keď mu takto náhle a tragicky zomrú manželka a dve deti. Úprimnú sústrasť, pán Hrnko, vám aj celej vašej rodine,“ uviedol prezident. Úprimnú sústrasť vyjadruje Kiska aj všetkým blízkym štvrtej obete zo Slovenska a pozostalým všetkých, ktorí pri tejto nehode stratili blízkeho človeka.

Syn poslanca Martin Hrnko pracoval ako turistický sprievodca „Dnes ráno sa pri odlete z Addis Abeba do Nairobi zrútilo lietadlo spoločnosti Ethiopian Airlines. Žiaľ, na palube bol aj náš kolega, kamarát, sprievodca Martin Hrnko s mamou a sestrou. Martin bol vždy usmiaty, pokojný muž, ktorého extrémne bavilo cestovanie a v práci sprievodcu sa našiel. Veľmi rýchlo sa zaradil medzi našich najlepších sprievodcov. Bol to sprievodca s obrovským prehľadom a ľudským pokojným prístupom, ktorý chcel stráviť na cestách celý rok. V roku 2018 absolvoval 74 letov, strávil vo vzduchu 295 hodín a preletel 201 348 kilometrov. Na cestách strávil 316 dní. Mal rád zaujímavé lety, tešil sa na let ponad severný pól či ponad africkú savanu,“ uverejnila na sociálnej sieti spoločnosť BUBO, pre ktorú Martin pracoval.

Foto
Status poslanca k nešťastnej udalosti / Facebook

Štvrtou obeťou nešťastia má byť charitatívna pracovníčka Dobrej noviny ktorá sa vracala na misiu v Keni. Pri havárii zahynuli všetci cestujúci aj členovia posádky lietadla typu Boeing 737 spoločnosti Ethiopian Airlines. V lietadle bolo 157 ľudí, z toho 149 pasažierov a osem členov posádky. Cestujúci pochádzali z 33 rôznych krajín. Let ET302 smeroval z Addis Abeby do kenskej metropoly Nairobi, havaroval šesť minút po štarte zhruba 50 kilometrov na juh od Addis Abeby. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

Galéria k článku

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre