Pri páde frekventovaného mosta v Spišskej Novej Vsi sa zranila jedna žena

VýchodSpravodajstvo

Samospráva oslovuje firmy, ktoré by most dokázali sanovať.

V Spišskej Novej Vsi nadránom spadol most pre peších cez rieku Hornád. V tom čase po ňom prechádzala 36-ročná chodkyňa. Ľahko si pritom zranila členok pravej nohy.

„Idem po moste, ako keby niekto do mňa hádzal kamene. Otočím sa, idem trošku ďalej do stredu, začína praskanie. Už vidím pol mosta, jedna strana už je dolu, ako skladačka z lega, tak to spadlo. Prebleslo mi hlavou, že zomriem a nechala by som doma tri deti. To, čo sa mne stalo, som videla len v hororoch vo filmoch,“ opísala pád mosta pre Rádio Košice zranená žena, Sylvia Šarišská.

Foto
Prepadnutý most / RÁDIO KOŠICE

Most na Starosaskej ulici je spravidla frekventovaný, pretože spája sídlisko s centrom mesta. Referent krízového riadenia Mestského úradu v Spišskej Novej Vsi Peter Klein priamo na mieste informoval, že radnica pre chodcov vyznačí bezpečný prechod po susednom moste:

„Nevieme, aká je príčina pádu mosta. Zavoláme statika, vyšetruje to aj štátna polícia. Mesto oslovuje firmy, ktoré by most dokázali sanovať.“

Naposledy most kontrolovali pred štyrmi rokmi. Vtedy sa ukázalo, že je prevádzkyschopný. Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu a zvolalo krízový štáb. Miesto havárie mosta si chodia obzerať ľudia, pričom netaja rozhorčenie.

„Myslím, že by to mali kontrolovať. V našom štáte je všetko možné,“ tvrdí miestny obyvateľ Martin Sejut.

Ako informoval Jaroslav Ličák z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, polícia už začala trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie:

Doprava motorovými vozidlami ohrozená nebola a táto je zabezpečovaná plynule ďalej. Prechod pre chodcov cez rieku Hornád je smerovaný k druhej pešej lávke vo vzdialenosti približne 150 metrov. Na miesto bol privolaný dopravný projektant, ktorý vec konzultoval s vedením mesta a dopravným inžinierom ODI, OR PZ Spišská Nová Ves. K prechodu chodcov cez Hornád bude vypracovaný dopravný projekt, ktorým bude obmedzená časť prejazdu vozidiel v jednom smere na úkor chodníka pre peších, po vypracovaní dopravného projektu budú chodci smerovaní k prechodu cez rieku v jednom vyhradenom jazdnom pruhu, ktorý v súčasnosti používajú motorové vozidlá.“

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre