Sagan pred odchodom otca potešil víťazstvom: Sľúbil mi to

SlovenskoŠport

Otec Petra Sagana sa počas záverečného špurtu piatej etapy pred svojím odchodom domov nechal uniesť. Neďaleko cieľového priestoru v Colmare vyskočil zo stoličky, kričal a mával rukami.

Na „vyčíňanie“ svojho otca Ľubomíra reagoval čerstvý víťaz piatej etapy s úsmevom. „Ešte som ho takto nevidel, je to prvýkrát, čo sa takto odviazal,“ uviedol Sagan po prezretí videa na oficiálnom twitterovom konte Tour de France. Prvenstvo bolo pre Saganovcov o to cennejšie, že otec Ľubomír ešte v ten deň cestoval domov na Slovensko. „Otec práve dnes ide domov, aj preto som rád, že som zvíťazil," uviedol 29-ročný líder bodovacej súťaže. „To víťazstvo mi sľúbil. A keď sa taký sľub dodrží, potom to nemá chybu," reagoval Ľubomír Sagan.

Foto
Peter Sagan / TASR

Pre „tourminátora“ bol stredajší triumf celkovo dvanástym v kariére na Tour de France. Práve otec Ľubomír je spomedzi rodinných príslušníkov najväčším fanúšikom lídra tímu Bora-Hansgrohe. Peter svojho syna Marlona na Tour de France ešte neberie. „Je ešte príliš malý. Nechcem ho tlačiť do toho, aby sa na mňa pozeral," odvetil.

Sagan bojoval o víťazstvo už od úvodnej etapy. Etapový triumf predstavoval jeden z cieľov tímu Bora-Hansgrohe. Po piatej etape preto panovala v tíme dobrá nálada. „Celý tím je teraz spokojný, uvoľnila sa atmosféra. Som rád, že sa podarilo etapové víťazstvo," priznal trojnásobný majster sveta.

Žilinského rodáka mierne zaskočila otázka reportérky z twitteru, ktorá sa ho opýtala, či bude po víťazstve nasledovať nočná zábava? Sagan napokon neostal nič dlžný svojej povesti: „Áno, budeme oslavovať do piatej rána. A potom mám etapu a po nej môžem ísť rovno domov."   

Aj v tohtoročnej edícii Tour de France okupuje Sagan prvú priečku bodovacej súťaže. Aktuálne má 47-bodový náskok pred Austrálčanom Michaelom Matthewsom. V celkovej klasifikácii patrí slovenskému jazdcovi tímu Bora-Hansgrohe deviata priečka s odstupom 50 sekúnd na lídra Juliana Alaphilippa.

 

Zdroj: SITA

Komentáre