Šefčovič sa stretol s českými politikmi

EurópaArchívPrezidentské voľby 2019

Ak by bol zvolený za prezidenta, bude sa správať tak, ako keby nemal žiadnu imunitu.

Prezident Českej republiky Miloš Zeman včera (24.3.) na zámku v Lánoch prijal prezidentského kandidáta Maroša Šefčoviča. Stretnutie, ktoré trvalo takmer dve hodiny, inicioval uchádzač o post hlavy štátu. Šefčovič predstavil Zemanovi svoj volebný program, pričom diskutovali aj o upokojení situácie na Slovensku a celospoločenskom zmieri. V rámci stretnutia sa venovali aj zahraničnej politike a Vyšehradskej štvorke.

Foto
Maroš Šefčovič a Miloš Zeman  / facebook.com/MarosSefcovic

Šefčovič tiež avizoval, že v prípade, ak by bol zvolený za prezidenta Slovenskej republiky, bude sa správať tak, ako keby nemal žiadnu imunitu. Zároveň by musel apelovať na vládu a parlament, aby bol prijatý zákon, ktorý to umožní.

Šefčovič sa stretol aj s predsedom koaličnej Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) a vicepremiérom Janom Hamáčkom. Ten povedal, že prezidentský kandidát je jeho priateľom a zdôraznil jeho prácu podpredsedu Európskej komisie. „Cieľom stretnutia bolo dodať mu optimizmus a podporiť ho pred finále, ktoré ho čaká,“ uviedol Hamáček. Šefčovič oboznámil šéfa ČSSD s atmosférou na Slovensku. Zároveň sa zhodli sa na kľúčových prioritách, ktoré prezentuje aj v kampani.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre