Slováci tesne podľahli Nemcom, rozhodol L. Draisaitl

KošiceArchívMS 2019

Nemecko - Slovensko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0).

Slovenskí hokejisti prehrali v stredajšom kľúčovom zápase na MS v Košiciach s Nemeckom 2:3. Zverenci trénera Craiga Ramsayho tak majú po štyroch dueloch na konte stále len tri body a v tabuľke A-skupiny im patrí šiesta priečka. Nemecko je s 12 bodmi na čele.

Po bezgólovej prvej tretine sa ujali vedenia Nemci, no domáci reprezentanti využili dvojnásobnú presilovku gólmi Sekeru a Hudáčka. Tesný náskok však premárnili v dvoch záverečných minútach, keď sa presadili Eisenschmid a Draisaitl. Slováci tak už nemajú postupové šance vo svojich rukách a musia sa spoliehať na zaváhania aspoň jedného z trojice Fínsko, USA a Kanada.

Slovenskí reprezentanti nastúpia najbližšie v piatok 17. mája o 16.15 h proti Francúzsku. Nemcov čakajú dva voľné dni a v sobotu sa stretnú o 16.15 h s Kanadou.

Na snímke smutní slovenskí hokejisti po prehre / TASR

Hlasy

Tomáš Tatar, útočník SR:Nezvládli sme to. Neviem, čo k tomu povedať, ťažko sa mi hľadajú slová. Myslím si, že sme boli lepší, no opäť sme prehrali. Hráme výborne, ale toto sú veci, ktoré sa nám nemôžu stávať. Ťažko sa mi to komentuje... V ďalšom priebehu šampionátu musíme hrať pre fanúšikov, zaslúžia si to."

Libor Hudáček, strelec druhého gólu SR: „Pri druhom inkasovanom góle to nemecký útočník krásne trafil. Za vyrovnaného stavu sme mohli dať gól my, ale zblokovali nám strelu. Nakoniec skórovali Nemci, oni celý zápas čakali na takýto protiútok."

Marek Čiliak, brankár SR: „Opäť sme hrali dobre, opäť nemáme body. Musíme s tým niečo urobiť. V závere Nemci využili protiútok 2 na 1, Draisaitl si to potiahol do strany a vystrelil spoza hráča, žiaľ, bol z toho gól..."

Michal Handzuš, asistent trénera SR:Ťažko hodnotiť takýto zápas, je to veľmi ťažká prehra. Chalani vypľuli dušu, dali do toho všetko, hrali veľmi dobre, nastrelili dvakrát žŕdku, hokej je však niekedy taký. Urobili sme dve malé chybičky a boli z toho dva góly. Za chyby sa niekedy platí. Som presvedčený, že chalani ešte ukážu na šampionáte srdce a charakter."

Zdroj: TASR / SITA / RTVS