Slovenská hokejová reprezentácia uzavrela podujatie Kaufland Challenge 2025 víťazne. Na štadióne v Piešťanoch si slovenský výber pod vedením trénera Vladimíra Országha poradil s Nemeckom hladko 4:0. Slováci sa najbližšie stretnú budúci týždeň v Porube s Českom.
Slovákov čakajú ešte ďalšie dva dvojzápasy v rámci prípravy na MS. Počas budúceho týždňa (24. a 25. apríla) si zmerajú sily v Porube s úradujúcimi majstrami sveta Čechmi. Prípravu na šampionát vo švédskom Štokholme a dánskom Herningu uzavrú dvoma domácimi súbojmi s Francúzmi vo Zvolene (2. a 3. mája).
Tím teraz opustia obrancovia Michal Laurenčík, Matúš Hlaváč, Tomáš Královič a útočník Andrej Krajčovič. Mužstvo naopak doplní pätica nových hráčov. Obrancovia Mário Grman, Dávid Mudrák a Michal Beňo, v útoku posilnia slovenský výber Marek Hecl a Andrej Kudrna. Po štvrtkovom zápase o tom informoval asistent trénera Peter Frühauf.
Kaufland Challenge 2025 v Piešťanoch:
Slovensko - Nemecko 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 5. Kukuča (Sukeľ, Takáč), 30. Čajkovič (Ivan, Krištof), 35. Kukuča (Minárik, Laurenčík), 37. Čajkovič (Žiak, Ivan). Rozhodcovia: Baluška, Štefik - Pribula, Stanzel, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2556 divákov.
Slovensko: Húska - Žiak, Ivan, Laurenčík, Hlaváč, Romaňák, Petrovický, Královič, Golian - Čajkovič, Krištof, Kašlík - Faško-Rudáš, Sukeľ, Takáč - Nemec, Roman, Hrehorčák - Kukuča, Minárik, Krajčovič
Nemecko: Franzreb - Fohrler, Kälble, Bittner, Ugbekile, Zimmermann, Klein, Wirt, Karrer - Kastner, Hager, Krämmer - Ehl, Leonhardt, Rieder - Schinko, Pfaffengut, Varejcka - Fleischer, Brunnhuber, Kechter
Prvá tretina nepriniesla príliš atraktívny hokej. Slováci síce začali podobne aktívne ako v stredu, no strelecká aktivita oboch tímov bola minimálna. Jedna z mála šancí prišla v závere prvej presilovej hry a Slováci tri sekundy po jej skončení otvorili skóre zásluhou Andreja Kukuču, ktorý sa strelecky presadil aj v stredu.
Slovenský výber mohol odskočiť v 24. minúte na rozdiel dvoch gólov, keď puk za bránkovú čiaru pretlačil Hrehorčák. Pri prechode do útočného pásma však odhalili rozhodcovia hru vysokou hokejkou a gól neuznali po trénerskej výzve nemeckej striedačky. Slovákov to však mrzieť nemuselo, v polovici zápasu zaznamenal svoj premiérový presný zásah v národnom tíme Čajkovič a v 35. minúte pridal druhý gól v zápase Kukuča. Druhýkrát sa v 37. minúte presadil aj Čajkovič a domáci viedli 4:0. Slováci si už pohodlný náskok postrážili. Potešil aj výkon brankára Húsku, ktorý pôsobil istejším dojmom ako v stredu Rybár a odmenou mu bolo čisté konto.
Vladimír Országh, tréner SR: „Vždy určuje spokojnosť konečný výsledok, včera sme síce boli spokojní s hrou, ale nie s výsledkom. Dnes panuje spokojnosť s oboma. Pre nás je to dôležité víťazstvo hlavne na psychiku, pretože nás čaká ťažký dvojzápas v Česku. Oba zápasy sme odohrali veľmi solídne. Dnes sme si za tým išli, dali sme góly, boli sme aktívnejší. Čo mňa teší, že sme si to postrážili v tretej tretine.“
Andrej Kukuča, útočník SR a autor dvoch gólov: „Nemali sme toľko striel, ale boli sme efektívnejší a zvládli sme zápas do víťazného konca, za čo sme radi. Ja som sa cítil dobre, dal som rýchly gól, čo mi pomohlo. Pozerám sa na to z týždňa na týždeň a chcem sa udržať v tíme čo najdlhšie. Každý gól ma teší, o to viac, že je to v národnom tíme.“
Maxim Čajkovič, útočník SR, v zápase dvojgólový: „Bolo to super, už dlhšie som nedal za Slovensko gól. Bol to skvelý pocit, môj prvý v seniorskej reprezentácii, takže som rád, že to tam konečne padlo. Viac ma však teší víťazstvo po troch ťažkých zápasoch, v ktorých sme mali na výhru, ale vždy nám to ušlo.“
Zdroj: TASR