Smola neexistuje. Jednoducho sme to nezvládli, hneval sa Tatar

KošiceArchívMS 2019

Hokejová rozprávka sa mení na nočnú moru. Po úvodnom víťazstve nad USA to vyzeralo fantasticky. Následne dve prehry s Fínskom a Kanadou neboli príjemné, no výkony slovenských reprezentantov udržiavali optimizmus. Ten však totálne zahasil spackaný záver duelu proti Nemecku.

Foto
Nepríjemný pohľad slovenských hráčov na nemeckú vlajku / KOŠICE ONLINE

Zverenci trénera Craiga Ramsayho viedli až do 59. minúty 2:1 a mali všetko vo svojich rukách. Súper odvolal v zúfalej snahe po vyrovnaní brankára Mathiasa Niederbergera a Markus Eisenschmid vyrovnal. Skôr, než sme sa spamätali zo šoku, prišla ešte tvrdšia rana v podobe víťazného gólu Leona Draisaitla 27 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

„Určite sme to chceli ubrániť. Oni naše strely pekne zblokovali, zatiaľ čo my sme tú ich vyrovnávajúcu strelu nezblokovali. A potom dal Draisaitl krásny gól. Ukázal svoju silu a unikol nám,“ povzdychol si strelec druhého gólu Slovákov Libor Hudáček. Nezvládnutý záver bol jednoducho nepochopiteľný. „Každý má svoju hlavu a každý vie, čo máme robiť dve minúty pred koncom. Ich najväčšia hviezda to však vzala na seba a rozhodla.“

Iste, dalo by sa povedať, že Slováci mali v zápase kusisko smoly. Dvakrát zasiahli žŕdku a ak by odskočili na 3:1, bolo by zrejme všetko v súlade s kostolným poriadkom. Druhý nezvládnutý záver v rade je však podľa útočníka Tomáša Tatara neakceptovateľný.

„Smola neexistuje. Jednoducho sme ten záver nezvládli a ja nerozumiem, ako sa to môže stať. Je to neodpustiteľné a slovenský fanúšik si zaslúži viac. Je nemysliteľné, aby sme to takto nezvládli,“ soptil útočník Montrealu Canadiens. „Myslel som si, že to máme úplne pod kontrolou. Toto sa nemôže stať!“

Galéria k článku

Libora Hudáček mrzela prehra o to viac, že podal výborný výkon a cítil celozápasovú prevahu.

„Hralo sa mi veľmi dobre. Snažil som sa ten zápas rozhodnúť, ale rozhodol to borec, ktorý stojí tu vedľa mňa,“ hodil v mixzóne okom na vedľa stojaceho Draisaitla.

Bolestivosť prehry znásobuje fakt, že išlo o zápas, ktorý ovplyvňuje výrazným spôsobom postupové šance tímu Slovenska. Víťazstvo nad Nemeckom by otvorilo postupovú bránu do široka, prehra ju naopak poriadne pribuchla.

„Nemám v hlave tabuľku, ale asi to tak bude. My však musíme každopádne bojovať až do konca šampionátu. Môže sa stať, že zaváhajú aj oni. Musíme sa starať o svoje zápasy a uvidíme, čo sa s tým ešte bude dať robiť,“ dodal smutným hlasom Libor Hudáček.

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre