Španielska vianočná lotéria El Gordo prerozdelila 2,4 miliardy eur

EurópaZaujímavosti

Žrebovanie sa po prvýkrát uskutočnilo bez obecenstva.

V priestoroch madridskej opery Teatro Real sa včera (22.12.) uskutočnilo žrebovanie španielskej vianočnej lotérie El Gordo, v ktorej sa súťažilo o 2,4 miliardy eur. Hlavnú výhru – 4 milióny eur si rozdelia majitelia žrebov s číslom 72897. Z dôvodu pandémie koronavírusu sa tohtoročné žrebovanie po prvýkrát uskutočnilo bez obecenstva.

Foto
Zamestnanci stávkovej kancelárie Dona Manolita striekajú šampanské po tom, čo sa v ich predajni predali výherné žreby v El Gordo  / TASR

Čísla výherných žrebov ohlásili spevom žiaci z madridskej školy San Ildefonso. Priamy prenos v španielskych televíziách sledovali milióny divákov. Každý žreb v cene 200 eur môže vyhrať 4 milióny eur. Delí sa na desať kupónov s identickými číslami. Vzhľadom na vysokú cenu žrebu si ľudia zvyčajne kupujú len kupóny. V takomto prípade môžu vyhrať maximálne 400-tisíc eur.

Predseda štátnej inštitúcie pre hazardné hry Jesús Huert uviedol, že predaj vianočných žrebov v porovnaní s minulým rokom klesol o 11 percent. Celkovo sa predali žreby v hodnote 2,6 miliardy eur.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre