Spišský hrad opäť otvára svoje brány verejnosti

VýchodZaujímavosti

Po prvýkrát by mala byť sprístupnená aj druhá obranná veža dolného nádvoria.

Záujemcovia môžu opäť navštíviť Spišský hrad, ktorý po zimnej prestávke opäť otvára svoje brány. Zástupkyňa riaditeľky Spišského múzea – Slovenského národného múzea v Levoči Dáša Uharčeková Pavúková spresnila, že hrad je k dispozícii od soboty 4. marca:

Pre návštevníkov sprístupňujeme stredné a dolné nádvorie – vyhliadkové trasy. Horný hrad je uzavretý pre rekonštrukčné práce. V cene dennej vstupenky je parkovanie na parkovisku zo strany od obce Žehra a zároveň aj bezplatný vstup do starého kláštora minoritov v Levoči, a to aj nasledujúci deň po zakúpení vstupenky.“

Foto
Záujemcovia môžu opäť navštíviť Spišský hrad / TASR

Vstup na hrad bude v prípade nepriaznivého počasia obmedzený. Uharčeková Pavúková potvrdila, že v pláne majú aj rôzne podujatia:

„Návštevníci sa môžu tešiť na Otvorenie letnej sezóny v máji, Leto na hrade, Divadelné piatky, Školu princezien Hradohranie, ale aj novinku z minulého roka Spišský hrad na tanieri – gastropotulky históriou. Naším hlavným programom budú Tajomné noci so živými sochami,“ dodala Uharčeková Pavúková s tým, že v tomto roku by mala byť po prvýkrát sprístupnená aj druhá obranná veža dolného nádvoria so zbrojnicou.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre