Švajčiarsko deklasovalo Taliansko, jeden gól chýbal k desiatke

SlovenskoArchívMS 2019

Švajčiarsko - Taliansko 9:0 (4:0, 2:0, 3:0).

Hokejisti Švajčiarska deklasovali národný tím Talianska 9:0 v sobotňajšom stretnutí B-skupiny na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu na majstrovstvách sveta 2019. Na demolácii Talianska mal najväčší podiel prvý útok "helvétov". Kevin Fiala strelil tri góly a pridal jednu asistenciu, Nico Hischier a Vincent Praplan pridali ku jednému presnému zásahu dve gólové prihrávky. Taliani majú šancu na reparát v nedeľu od 16.15 h proti vysoko favorizovaným Švédom, Švajčiari takisto v nedeľu nastúpia od 20.15 h proti Lotyšom.

Na snímke švajčiarski hokejisti zľava Grégory Hofmann / TASR

Hokejisti Dánska zdolali Francúzov 5:4 po samostatných nájazdoch v zápase základnej A-skupiny. Poludňajší súboj v Košiciach lepšie začali Francúzi, ktorí sa ujali vedenia presným zásahom Charlesa Bertranda. Dáni však v závere prvej tretiny v priebehu necelej minúty otočili skóre vo svoj prospech dvoma zlepenými gólmi. Najskôr pretlačil puk do siete Frederik Storm a následne sa presadil v presilovke delovkou z vrcholu kruhov obranca Markus Lauridsen. Škandinávsky tím po prestávke nezužitkoval psychickú výhodu a trikrát v rade inkasoval. V 25. min prekvapil dánskeho brankára Olivier Dame-Malka, ktorý nečakane skóroval strelou zo stredu klziska a onedlho sa k nemu pridali Damien Fleury s Valentinom Claireauxom. Francúzi sa z dvojgólového vedenia netešili dlho, ešte pred druhou sirénou znížil presnou strelou švihom Lars Eller a v tretej tretine využil početnú prevahu Jesper Jensen. V závere riadneho hracieho času aj v predĺžení mali obe mužstvá viacero príležitostí na rozhodnutie, ale rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. V rozstrele uspeli zakončovatelia až päťkrát, rozdielový zásah si pripísal Storm.