Technická univerzita chce obnoviť internát na Jedlíkovej ulici

KošiceSpravodajstvo

Projekt bol vyčíslený na vyše dva milióny eur.

Na Jedlíkovej ulici 13 v Košiciach sa nachádza študentský domov (ŠD), ktorý by sa mal dočkať obnovy s cieľom zníženia energetickej náročnosti budovy. Z tohto dôvodu Technická univerzita v Košiciach (TUKE) vyhlásila verejné obstarávanie s predpokladanou hodnotou zákazky takmer 2,3 milióna eur bez DPH. Z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie vyplýva, že projekt by mal byť financovaný z eurofondov.

Foto
Cieľom rekonštrukcie je zníženie energetickej náročnosti budovy (Ilustračná fotografia) / TV KOŠICE

Budova má tri bloky, dva z nich majú šesť nadzemných podlaží a slúžia na ubytovanie, tretí je jednopodlažný. Je to prepojovacia vstupná časť s vestibulom. Súčasťou projektu je zateplenie obvodových stien a strechy, výmena výplňových konštrukcií či osadenie nového fotovoltického zdroja na streche s výkonom 10,25 kW, kde by sa mal nachádzať aj bleskozvod.

Vymenia sa všetky pôvodné okná a okná s izolačným dvojsklom. Nové okná a dvere budú z plastových profilov s izolačným trojsklom,“ píše sa v súťažných podkladoch.

ŠD bude aj naďalej slúžiť na účely ubytovania študentov TUKE. Stavebné práce by mali potrvať 180 dní. Lehota na predkladanie ponúk uplynie 26. apríla.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre