Termín ukončenia prác na Važeckej ulici sa opäť presúva

KošiceSpravodajstvo

Aktuálne sa realizuje prepojenie vodovodného potrubia.

Na košickom sídlisku Nad Jazerom a v mestskej časti Krásna nad Hornádom je dnes do neskorých večerných hodín naplánovaná odstávka pitnej vody. Dôvodom je podľa správcu bytových domov vykonávanie údržby na potrubí. O prácach na vodovode na rekonštruovanej Važeckej ulici nás informovalo aj mesto.

„Uplynulý týždeň sa uskutočnila tlaková skúška na vodovodnom potrubí, tento týždeň je naplánované jeho prepojenie. Následne sa preložia káble vysokého napätia a až potom sa môže pokračovať v dopredu naplánovaných stavebných prácach,“ uviedol hovorca mesta Dušan Tokarčík.

Foto
Práce na Važeckej ulici stagnujú / KOŠICE ONLINE

Práce mali byť pôvodne ukončené v júni. Počas leta však magistrát uviedol, že potrvajú do septembra a teraz avizuje ďalšie posunutie termínu – do konca jesene.

„Komplikácie boli spôsobené zmenou pôvodného projektu, keď sa už urobili, resp. sa ešte budú musieť dokončiť preložky viacerých inžinierskych sietí a s nimi súvisiace dodatočné stavebné práce,“ doplnil Tokarčík.

Aktuálna odstávka vody sa týka aj obcí Vyšná Hutka, Nižná Hutka a Kokšov-Bakša. Zásobovanie je zabezpečované cisternovými vozidlami. Práce na Važeckej, ktoré sú súčasťou rekonštrukcie Slaneckej cesty, však ovplyvňujú najmä dopravu – osobnú aj hromadnú.

Komentáre