V Medzanoch počas druhého kola volieb prijali viaceré opatrenia

PrešovArchívPrezidentské voľby 2019

Urobili tak kvôli incidentu s volebnou urnou.

V obci Medzany, ktorá sa nachádza v okrese Prešov, dnes (30.3.) prijali viaceré opatrenia, pretože počas prvého kola prezidentských volieb (16.3.) tam došlo k incidentu s volebnou urnou. „Keďže vtedy sa urna porušila, tak teraz je plechová. Je pevnejšia, obsah sa nevysype a máme na nej aj visiaci zámok. Zabezpečená je maximálne,“ uviedol predseda okrskovej volebnej komisie v Medzanoch Rastislav Tabák s tým, že zatiaľ nezaevidovali pokusy o vynesenie volebnej urny: „Dúfajme, že nič podobné sa nezopakuje.“

Foto
Volebná urna v Medzanoch je dobre zabezpečená / TASR

Kvôli incidentu počas prvého kola prezidentských volieb bola v Medzanoch na viac ako hodinu uzatvorená okrsková volebná miestnosť. Poslanec obecného zastupiteľstva Anton Vaňo prišiel do miestnosti, vzal urnu, s ktorou vybehol von a hodil ju o zem, pričom sa vysypali volebné lístky. Hlasovanie v prvom kole prezidentských volieb sa v obci predĺžilo do 23.16 hod. Ako informovala Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán, v danom prípade nedošlo k manipulácii volieb, čo vtedy potvrdila kontrola obsahu hlasovacej urny.

Polícia na druhý deň (17.3.) obvinila Vaňa z trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda. Okresný súd v Prešove v pondelok 18. marca mu vymeral v súvislosti s volebným incidentom trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na dva roky. Za svoj čin sa poslanec ospravedlnil.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre