Väčšina areálu UNLP na Rastislavovej je vyčlenená pre COVID pacientov

KošiceKoronavírus

Nemocnica zastavila všetky plánované zdravotné výkony a operácie.

Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie bude Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach od dnešného dňa poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Výnimkou sú onkologickí a transplantovaní pacienti. Každý, kto bude musieť absolvovať akútny výkon alebo operáciu, bude testovaný na ochorenie COVID-19.

Od pondelka 21. decembra sa pozastavuje činnosť Urologického oddelenia na Rastislavovej 43, pričom akútna zdravotná starostlivosť sa bude poskytovať na Urologickej klinike, pracovisko UNLP na Triede SNP 1.

Foto
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach  / TV KOŠICE

Ako uviedla hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová, areál na Rastislavovej 43 bude slúžiť predovšetkým pacientom s koronavírusom, respektíve s podozrením na toto ochorenie:

„Výnimkou sú traumatologické centrum, II. chirurgická klinika, zubná chirurgia, neonatológia a pôrodnícka činnosť, ktoré budú v tomto areáli naďalej k dispozícii všetkým akútnym pacientom.“

Komentáre