Vegánske hody sa vracajú do Košíc po dvoch rokoch

KošiceKultúra

Na Kasárenskom námestí pri kine Úsmev môžu návštevníci ochutnať to najlepšie z vegánskej kuchyne.

Vegánsky food festival Vegánske hody sa vracajú po dvoch rokoch do Košíc. Druhý ročník sa uskutoční dnes (1.10.) na Kasárenskom námestí pri kine Úsmev. Súčasťou festivalu budú od 9.00 do 21.00 hod. aj prednášky či kuchárska show.

Festival je zameraný na udržateľné a ohľaduplné stravovanie bez živočíšnych výrobkov. V priestoroch Kasárenského námestia sa predstavia reštaurácie, kuchárske talenty, ale aj predajne s vegánskymi potravinami a s ponukou vegánskych špecialít pripravených výhradne z rastlinných prísad. Nebude však chýbať ani kozmetika netestovaná na zvieratách.

V rámci celodenného programu si návštevníci budú môcť vypočuť prednášku medičky Elišky Selinger o zdravotných mýtoch šíriacich sa o vegánstve. Nebude chýbať ani prednáška o dopadoch živočíšnej výroby na životné prostredie.

Foto
ilustračné foto / TASR

„V našom programe ľudia spoznajú dôvody, prečo sa zaujímať o vegánske stravovanie, avšak nešetríme ani kritikou mierenou do vlastných radov. Preto sa budeme zaoberať aj populárnymi zdravotnými mýtmi, ktoré sa medzi vegánmi šíria,“ informoval predseda občianskeho združenia Vegánske hody Martin Smrek.

Novinkou košického podujatia bude kuchárska show, v ktorej sa predstavia populárni slovenskí blogeri. Tí budú naživo pripravovať svoje obľúbené vegánske špeciality, ktoré budú môcť návštevníci priamo na mieste aj ochutnať.

 

Zdroj: SITA

Komentáre