Verejná knižnica Jána Bocatia aj napriek pandémii pripravuje pre čitateľov rôzne podujatia

KošiceKoronavírus

Momentálne je otvorená v režime základ.

Pandémia koronavírusu negatívne ovplyvnila aj chod kultúrnych inštitúcií vrátane Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach, ktorá okrem iného eviduje úbytok čitateľov. Jej riaditeľka Soňa Jakešová pre Košice Online uviedla, že knižnica je aktuálne otvorená pre všetkých v režime základ:

„Samozrejme, striktne dodržiavame všetky opatrenia, aby sa u nás čitatelia i naši kolegovia cítili bezpečne. Sú to bežné opatrenia, pravidelná dezinfekcia dotykových plôch, vetranie a tieto známe záležitosti. Samozrejme, vyžadujeme, aby naši čitatelia mali chránené dýchacie texty, dezinfikovali si ruky.“

Foto
V knižnici aj naďalej platia viaceré opatrenia / TASR

Viaceré naplánované podujatia sa uskutočnili buď v online priestore, alebo ich realizácia bola dočasne odložená. Táto knižnica je známa aj organizovaním rôznych výstav v centrálnej požičovni či pobočkách v najväčších košických mestských častiach. Jakešová zdôraznila, že čitatelia, ale aj verejnosť môžu navštíviť ďalšie výstavy z cyklu Osobnosti v školských laviciach z dielne Múzea školstva a pedagogiky:

„Aktuálne sme otvorili výstavu o zaujímavostiach zo života slovenských športovcov, ktorí spomínajú na svoje žiacke a študentské roky. Výstava je prístupná do 28. februára v našej pobočke na Terase na Triede SNP v Bielom dome. Záujemcovia si môžu prísť pozrieť a dozvedieť sa pikošky zo života napríklad vodných slalomárov bratov Hochschornerovcov, ale tiež aký žiak, študent bol Jozef Golonka, olympijský víťaz Matej Tóth, plavkyňa Martina Moravcová a ďalšie osobnosti.

Z cyklu Osobnosti v školských laviciach je aj výstava o slovenských filmových režiséroch. Tá bude prístupná do 30. marca v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5. Záujemcovia si môžu prečítať o oceňovanom režisérovi Jurajovi Jakubiskovi, ktorý, ako zistia, vôbec nechcel byť režisérom, aj keď má na konte vysoko oceňované filmy. Na časy v školských laviciach si zaspomínali známi režiséri ako Juraj Nvota, Martin Ťapák či Dušan Rapoš.“

Komentáre