Vo Vysokých Tatrách dnes otvorili letnú sezónu

SlovenskoSpravodajstvo

Na Štrbskom Plese symbolicky otvorili letnú sezónu, Tatranci vnímajú jej úvod rozpačito. Aj v tomto roku očakávajú v Tatrách skôr slovenských turistov.

Foto
Ubytovacie zariadenia už registrujú prvé rezervácie na letnú sezónu / TASR

Na Štrbskom Plese dnes symbolickým odomknutím hladiny plesa otvorili letnú sezónu. Jej úvod je podľa Lenky Rusnákovej, výkonnej riaditeľky Združenia cestovného ruchu (ZCR) Vysoké Tatry, zatiaľ rozpačitý. Ako povedala pre  ubytovacie zariadenia síce už registrujú prvé rezervácie na leto, ale predpokladá, že sa zopakuje minuloročný scenár, keď väčšina z nich prichádzala na poslednú chvíľu.

V Tatrách aj počas tohto leta očakávajú skôr slovenských turistov. „Hoci sa podmienky, čo sa týka zahraničných turistov, stále zlepšujú, stále je tu obrovská neistota a rezervácie sú ňou ovplyvnené,“ poznamenala Rusnáková.

„Viac menej sa pripravujeme na to, že situácia sa bude meniť zo dňa na deň, či to už bude z pohľadu počasia alebo podľa vývoja situácie,“ skonštatovala výkonná riaditeľka ZCR. Dopyt po ubytovacích službách na leto podľa jej slov je, no rezervácie sú nezáväzné.

„Väčšina zvyčajne aj tak prichádza koncom týždňa. Keď sa ukáže dobré počasie, Tatry prilákajú veľa návštevníkov,“ zhodnotila. Návštevníkov slovenských veľhôr vyzvala, aby prichádzali v lete aj počas týždňa a nenechali sa odradiť zábermi preplnených Tatier, ktoré podľa nej skresľujú situáciu, či počasím.

Vysoké Tatry ponúkajú pre domácich aj návštevníkov počas leta pestrý program. Od 15. júna sa po zimnej uzávere otvoria aj turistické chodníky. Pôjde najmä o vyššie položené chodníky, vysokohorské prechody medzi dolinami a štíty. Samotné mesto Vysoké Tatry pripravilo festival Tatranské kultúrne leto.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry si zase na jún a august pripravila bezplatné kultúrno-turistické prechádzky so sprievodkyňou za pamiatkami a zaujímavosťami tatranských osád. Na Štrbskom plese je zatiaľ počas víkendov dostupná letná atrakcia, člnkovanie na plese, ktorá má viac ako 130-ročnú históriu.

Zdroj: SITA

Komentáre