Vojna na Ukrajine: Útoku dronmi čelil neďaleký Ľvov

EurópaVojna na Ukrajine

Mesto hlásilo explózie a požiar.

Boje na Ukrajine pokračovali, pričom najnovším útokom čelilo mesto Ľvov na západe krajiny. Tamojší starosta Andrij Sadovyj hlásil explózie a požiar v priemyselnom sklade. Zároveň odporučil obyvateľom, aby vyhľadali úkryt. V oblasti bola aktivovaná protivzdušná obrana.

Mesto Ľvov leží neďaleko ukrajinsko-poľských hraníc. V súčasnej situácii je vnímané ako jedno z najbezpečnejších ukrajinských miest, v uplynulom období však čelilo viacerým útokom.

Bojovalo sa aj v Doneckej oblasti, kde ukrajinská armáda podľa vlastných slov zničila niekoľko elitných ruských brigád.

„V bojoch v oblasti Bachmutu sa podarilo poraziť niektoré z najlepších jednotiek nepriateľa. Boli rozdrvené a úplne stratili svoju bojaschopnosť,“ uviedol ukrajinský generál Olexandr Syrskyj.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Ukrajinské jednotky podľa neho pokračujú v postupe a úspešne prerazili ruskú obrannú líniu. Zdôraznil, že celková situácia na východnom fronte je zložitá. Podľa neho sa Rusko nevzdalo plánu obnoviť útoky smerom na mestá Kupiansk a Lyman na východe Ukrajiny.

O mesto Bachmut v Doneckej oblasti sa intenzívne bojuje už od vlaňajšieho augusta. Ide o najdlhšiu a najkrvavejšiu bitku počas ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu.

Ukrajina oznámila, že na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) podala žaloby proti svojim trom susedom z Európskej únie – Maďarsku, Poľsku a Slovensku – za to, že odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov. Krajiny oznámili tieto zákazy s cieľom chrániť domácich poľnohospodárov po tom, ako Európska komisia minulý piatok odmietla predĺžiť platnosť opatrení voči štyrom ukrajinským agroproduktom, ktoré tento rok prijala po dohode s členskými štátmi EÚ susediacimi v Ukrajinou.

 

Zdroj: TASR

Komentáre