Výpadok električiek na košickom sídlisku Nad Jazerom spôsobila poškodená strecha meniarne

KošiceSpravodajstvo

V úseku premávala náhradná autobusová doprava.

Komplikácie v električkovej doprave na košickom sídlisku Nad Jazerom nedávno spôsobila poškodená budova meniarne Dopravného podniku mesta Košice (DPMK). Jej strechu totiž ešte 23. júla strhol silný vietor. V prípade dažďa musí byť meniareň odstavená, aby nedošlo k väčším škodám na technickom zariadení. Počas daždivých dní tak nepremávali spoje v úseku VSS križovatka – Važecká a späť.

„Poškodená strešná krytina, ktorá prekrývala pôvodnú rovnú strechu budovy, bude kompletne nahradená novou krytinou do konca tohto týždňa. Ďalšie prípravné práce na opravu vrchnej časti strechy prebehnú v budúcom týždni,“ uviedla hovorkyňa DPMK Vladimíra Bujňáková.

Foto
V prípade dažďa musí byť meniareň odstavená, aby nedošlo k väčším škodám na technickom zariadení / facebook.com/kosiceofficial

Oprava vrátane vpustí a bleskozvodov bude kompletne ukončená v polovici augusta. Obyvatelia sídliska sa sťažovali, že náhradná autobusová doprava nejazdí načas, resp. že nenahrádza všetky električkové spoje. DPMK pripúšťa, že mimoriadne sa mohlo stať, že niektorý zo spojov nebol priamo nahradený autobusom, avšak čakanie v smere zo sídliska nikdy nepresiahlo 10 minút.

Kvôli zabezpečeniu náhradnej dopravy boli autobusy stiahnuté aj z bežných liniek. Dochádzalo tak k výpadkom spojov, čo však súviselo aj s dovolenkami a práceneschopnosťou vodičov.

Komentáre