Župan Milan Majerský apeluje na ľudí, aby sa správali zodpovedne

PrešovKoronavírus

„Buďme príkladom pre ostatných a zostaňme doma. Ak musíme ísť do práce alebo na nevyhnutný nákup, dajme si rúško alebo ochrannú šatku."

Najnovšie čísla hovoria, že na Slovensku je nakazených 72 ľudí. Medzi nimi sú aj nové prípady na východe, a to vo Svidníku, Rožňave, Košiciach, Prešove a Sobranciach. Predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský apeluje na ľudí, aby sa správali zodpovedne a nemýlili si karanténu s voľnočasovými aktivitami. Rovnako pripomína, aby žiadatelia o dotáciu z rozpočtu kraja podávali svoje žiadosti elektronicky alebo poštou.

„Chcem vyzvať všetkých občanov PSK, aby boli v týchto dňoch disciplinovaní a pristupovali k opatreniam vlády a samosprávy zodpovedne. Nasledujúce dni majú byť časom, keď budeme od seba separovaní, nezľahčujme situáciu a nechoďme von, ak to nie je nevyhnutné," zdôrazňuje Majerský.

Zároveň apeluje, aby sa ľudia nesmiali z tých, ktorí si chránia svoje zdravie, ako aj ostatných, a nosia rúška.

„Buďme príkladom pre ostatných a zostaňme doma. Ak musíme ísť do práce alebo na nevyhnutný nákup, dajme si rúško alebo ochrannú šatku. Záleží len od nás, ako sa bude situácia s novým koronavírusom vyvíjať v nasledujúcich dňoch. Buďme disciplinovaní a predíďme tak scenáru, ktorý sa ešte stále odohráva v Taliansku," hovorí Majerský.

Foto

V Úrade PSK platí sprísnený režim.

„Väčšina zamestnancov Úradu PSK má takzvaný home office alebo prácu z domu. Platia tiež prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré sme prijali aj v našich organizáciách, kde odporúčame rovnako home office alebo prácu, kde sa do kontaktu nedostane viacero osôb. Do autobusu môžu cestujúci nastupovať iba s rúškom alebo šatkou a takisto sedadlá za vodičom nebudú pre cestujúcich dostupné," dodal Majerský s tým, že všetky kultúrne zariadenia v pôsobnosti PSK zostávajú zatvorené pre verejnosť, ako aj individuálne návštevy.

Zdroj: TASR

Komentáre