Čo vám o majstrovstvách sveta v hokeji nikto nepovedal?

KošiceArchívMS 2019

Skutoční znalci majstrovstiev sveta v hokeji by mali o tomto podujatí vedieť všetko.

Maskot medveď Macejko je síce hrdý Slovák, no hýbe sa vďaka Kanaďanovi, ktorý sa ukrýva v obleku. To je hlavný dôvod, prečo Macejko mlčí, aj keď sa k nemu fanúšikovia často prihovárajú.

Pri Macejkovi ešte zostaneme. Aj napriek tomu, že hokejové vlaky Macejko boli zo začiatku kritizované, pomerne rýchlo sa vypredali. Jeho trasa vedie z hlavného mesta do Košíc a späť. Železničná spoločnosť posilnila aj ďalšie spoje, ktoré premávajú len počas hokejového šampionátu.

Plyšová hračka Macejko je v obchode so suvenírmi pred Steel Arénou už vypredaná. Čo dodať? Macejko ide na dračku. Našťastie ho už doplnili.

Foto

Oficiálna fanzóna bola minulý rok bez veľkého pódia. Tento rok je na tom omnoho lepšie a každý deň sú v nej aj koncerty.

Počas prvých troch hracích dní si zápasy priamo na štadiónoch v Bratislave a Košiciach pozrelo 118 219 divákov. Oficiálne fanzóny navštívilo viac ako 65-tisíc divákov.

Podniky v Košiciach sa dohodli, že počas majstrovstiev zdvihnú ceny. V mnohých môžu Košičania využiť zákaznícke karty, aby sa ich zdražovanie netýkalo.

Foto

Každý hráč reprezentácie dostal štyri lístky na zápasy zadarmo a k tomu si ešte mohol kúpiť ďalšie štyri za 60 eur.

V hale nie sú počas zápasov cheerleaderky. 

Tohtoročné majstrovstvá sú NAJ v tom, že sa ich zúčastnilo najviac hráčov, ktorí hrajú hokej v NHL.

Keďže vstupenky sú drahé a mnohokrát sa s nimi obchoduje, objavili sa aj falošné vstupenky na hokej.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre