Niektorí cestujúci odmietajú nosiť rúška v MHD. Aká situácia je v Prešove?

PrešovSpravodajstvo

Dopravca pristúpil k predĺženiu doby platnosti zakúpených predplatných lístkov.

V pondelok sme vás informovali, že v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach pribúda počet incidentov, čím je ohrozená bezpečnosť cestujúcich. Aj Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) v súvislosti s koronavírusom nariadil opatrenia, ktoré sú cestujúci povinní dodržiavať. Niektorí z nich však odmietajú nosiť ochranu tváre. Prešovčania sa v dopravných prostriedkoch aj v období pandémie cítia bezpečne. Problémy v MHD nezaznamenalo aj samotné mesto Prešov.

„Mestská polícia v Prešove neeviduje incidenty v MHD v súvislosti s nosením ochranných rúšok, prípadne ďalšími prijatými opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19. Práve naopak, cestujúci sú disciplinovaní a dodržiavajú predpísané opatrenia aj naďalej. V čase prepuknutia pandémie na Slovensku príslušníci prešovskej mestskej polície upozorňovali ľudí na autobusových zastávkach, aby si pred nástupom do autobusu alebo trolejbusu zakryli tvár rúškom alebo šatkou,“ uviedla tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Foto
Opatrenia v MHD / Mesto Prešov

Na základe rozhodnutia akcionára mesta Prešov dopravca pristúpil k predĺženiu doby platnosti zakúpených predplatných lístkov v prvej a druhej tarifnej zóne. Ako dodala Šitárová, predĺženie platnosti lístka závisí aj od toho, či ide o zľavnený lístok:

„Mesto Prešov v spolupráci s DPMP rozbehlo aj rozsiahlu informačnú kampaň pre verejnosť vo vozidlách MHD. Cestujúci sú tak informovaní aj priamo vo vozidlách, a to prostredníctvom LCD obrazoviek či informačných plagátov. Mesto chce aj týmto spôsobom dostať informácie o koronavíruse čo najbližšie k ľuďom, ktorí zároveň môžu užitočným spôsobom využiť čas strávený v MHD. V prešovskej MHD je naďalej nutné si prekrývať horné dýchacie cesty ochranným rúškom, respektíve šálom alebo šatkou.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre