Volán ako módny efekt

KošiceVašimi očami

Nešila som rúška. Ani som nekváskovala. Nemala som čas. Z úcty k môjmu času som pracovala postupne na novej kolekcii. Intuitívne, dobrovoľne a s nádejou.

Je to pomerne jednoduchý prostriedok na vyvolanie pôsobivého dojmu. Priznávam, nahliadala som na tento kus nariasenej „dekorácie“ doteraz  trochu inak. Zdal sa mi byť príliš čitateľným a prvoplánovým. No pri čarovaní s látkou pri najnovšej kolekcii sme sa neplánovane stretli.

Foto
Jane Polak najnovšie učarovali aj volány / JANA POLAK

Ponúkol mi spracovať do kontrastu ku geometrickej látke jemnosť a ženskosť. Dynamicky posunul prítomnú strohosť modelov do priestoru a narušil tak pravidelnosť celého dezénu. Kombinácia s jednofarebnou látkou dodala kolekcii pestrosť, sviežosť a žiadaný kontrast.

Zakaždým ma fascinuje ten proces, keď mi kusy novej látky ležia na stole a ja začínam premýšľať o tom, čo nové z nej vytvorím. Niekedy je to rýchle, inokedy látku nechám odležať dlhšie, pokiaľ môj príbeh s ňou dozrie.

Galéria k článku

Hľadám vhodné farebné a materiálové kombinácie, strihové riešenia, módne vtipy a zhmotňujem ten vnútorný feeling do ucelenej kolekcie. Práve to je čaro voľnej tvorby. Je to prítomná vnútorná strelka ukazujúca smer. Za každých okolností.

Nešila som rúška. Ani som nekváskovala. Nemala som čas. Naozaj, bez srandy. Aj som si urobila strih pre rúško, ale čosi ma stále vrátilo späť... a tak som z úcty k môjmu času pracovala postupne na novej kolekcii. Intuitívne, dobrovoľne a s nádejou.

Veď, strelka... 

Foto
Najnovšia kolekcia módnej návrhárky Jany Polak  / JANA POLAK

JANA POLAK žije a tvorí v Košiciach. Módnemu dizajnu sa aktívne venuje viac ako 10 rokov. Umelecké prostredie, v ktorom vyrastala, len podporilo silnú túžbu po sebavyjadrení práve prostredníctvom tvorby. Tú vníma komplexne, ako prelínanie medzi rôznymi druhmi umenia, hľadajúc tak aktuálne potrebný výrazový prostriedok. Ako sama uvádza, práve módna tvorba odhaľuje spôsob myslenia dizajnéra. Aktuálne sa venuje aj módnym workshopom pre deti Fashion Kidlab, rovnako píše pre Košice Online, jej prechádzajúci blog si môžete prečítať tu. Viac na oficiálnom facebookovom profile.

Komentáre