Pandémia, vojna aj šport: Aké témy najviac zaujali čitateľov Košice Online v roku 2022?

KošiceZaujímavosti

Ďakujeme za vašu priazeň.

Posledný deň v roku zvykneme bilancovať či hodnotiť udalosti uplynulých mesiacov. Tie boli pre mnohých náročné, k pandémii sa pridala aj vojna u našich východných susedov, politická kríza, inflácia či zdražovanie. Tieto témy najviac zaujali aj čitateľov portálu Košice Online. Prinášame vám prehľad 10 najčítanejších článkov v roku 2022.

1. V okrese Trebišov sa nachádza obec Veľaty, ktorá sa považuje za vstupnú bránu do Tokajskej oblasti. V júni tam pribudli tri vynovené bazény so slanou vodou.

2. Pandémia koronavírusu sa neskončila, s ochorením COVID-19 sa postupne učíme žiť. Desaťtisíce našich čitateľov si prečítali príbeh mladej zdravotnej sestry, ktorá ako COVID pacientka skončila na svojom oddelení v umelom spánku a napojená na pľúcnu ventiláciu.

3. Verejná doprava by sa mala využívať nielen na cestovanie do práce či školy, ale aj na výlety. Rodiny na východe môžu počas víkendov a sviatkov cestovať autobusmi za jedno euro.

4. Aj na Slovensku sa stal dominantným variant omikron. Martin Novotný z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP v rozhovore pre Košice Online hovoril aj o nápore na nemocničné ambulancie či liečbe Molnupiravirom.

5. V Prešove sa v marci stala tragédia. Policajt pri čerpacej stanici v blízkosti železničnej stanice zastrelil svojho kolegu, ktorý zraneniam na mieste podľahol. 

Foto
Prehľad najčítanejších článkov  / KOŠICE ONLINE

6. Na jar sa postupne uvoľnili opatrenia vrátane karantény či povinnosti nosiť respirátory. Zmeny v apríli avizoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

7. Za našimi východnými hranicami koncom februára vypukla vojna. Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy a po mesiacoch strávených v zahraničí sa začali vracať domov.

8. Na Jantárovej ulici v mestskej časti Košice – Juh začala výstavba nového bytového domu za 11 miliónov eur. Jeho súčasťou bude vyše 100 bytov aj 162 parkovacích miest.

9. Mladí športovci z košického klubu plávania ŠKP mali špeciálny predvianočný tréning. Vyše 70 detí v bazéne Mestskej krytej plavárne chytalo kapry.

10. Niekoľko týždňov po vypuknutí vojny na Ukrajine sme vám priniesli aj rozhovor s evanjelickým farárom Marekom Cingeľom. Okrem iného hovoril o príbehoch odídencov, ktorí v strachu o život museli všetko opustiť.

 

Ďakujeme za vašu priazeň v roku 2022 a aj v tom ďalšom vás budeme informovať o aktuálnom dianí doma aj v zahraničí.

Komentáre