Aký bol rok 2021 na portáli Košice Online? Pozrite si prehľad 21 najčítanejších článkov

KošiceZaujímavosti

Ďakujeme za vašu priazeň.

Aj rok 2021 sa zapíše do histórie ako pandemický. Zároveň sa niesol v duchu rôznych významných udalostí. Pravidelné testovanie proti koronavírusu, očkovanie, ale aj návšteva pápeža Františka na Slovensku. Prinášame vám prehľad najčítanejších článkov na portáli Košice Online za rok 2021.

1. Na prelome rokov sa začalo s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Vyše 978-tisíc záujemcov dostalo aj tretiu dávku vakcíny. Do aplikácií zdravotných poisťovní sa Digitálny COVID preukaz stiahne automaticky, do GreenPassu to musíte urobiť sami.

2. Každý týždeň sme pre vás monitorovali rozdelenie okresov v rámci COVID automatu. Kým v lete bola situácia priaznivejšia, na jeseň sa začala zhoršovať a naplno prepukol delta variant. Medzi čiernymi okresmi bol v októbri aj Svidník, odkiaľ sme vám priniesli reportáž.

3. Po deviatich rokoch za mrežami a dvoch rokoch na slobode sme sa stretli s bývalým podnikateľským kráľom Zemplína Mikulášom Varehom. V rozhovore pre Košice Online okrem iného prezradil, že obnovuje svoje aktivity a chystá sa vstúpiť do politiky.

4. Spolu s kolegami z Rádia Košice pozorne sledujeme zvyšovanie miery zaočkovanosti ľudí nad 50 rokov. V prípade, ak je v okrese minimálne 65 percent zaočkovaných v tejto vekovej kategórii, získa žolíka, ktorý zaručí, aby sa nedostal do čiernej fázy COVID automatu s najprísnejšími opatreniami. Začiatkom novembra sme vás informovali, že Košiciam chýba podať vakcínu takmer 1700 ľuďom.

5. V našich rubrikách sa často vraciame aj do minulosti. Spoločne sme si zaspomínali aj na smutné 35 výročie výstavby Stariny, kvôli ktorej obyvatelia siedmich rusínskych obcí boli vysťahovaní na sídliská v Snine a Humennom.

Foto
Aj v roku 2022 vás budeme informovať o aktuálnom dianí nielen v metropole východu / KOŠICE ONLINE

6. Epidemiologická situácia na jar tohto roka nebola priaznivá. Koncom marca malo Slovensko 17 červených okresov vrátane Košíc, Spišskej Novej Vsi či Kežmarku.

7. Leto bolo obdobím úľavy a relaxu. Avšak po návrate žiakov a študentov do škôl a na internáty a po návšteve pápeža Františka na Slovensku pribúdali okresy v bordovej fáze COVID automatu.

8. Ďalším smutným výročím, ktoré sme si pripomenuli na portáli Košice Online, bol rok 1942 a transport dievčat a žien z Popradu do Osvienčimu. Do vagónov na prepravu dobytka muselo nastúpiť takmer tisíc ľudí zo Šarišsko-zemplínskej župy. 

9. Denne vám prinášame aktuálne štatistiky vývoja epidemiologickej situácie. V prvý augustový deň tohto roka bolo najviac pozitívnych prípadov na východnom Slovensku.

10. Jedným z rozhovorov, ktoré vás zaujali, bol z konca marca s titulkom Manželia koroneri: Chudoba na východe sa s pandémiou ešte prehĺbila. Dušan a Sylvia Divulitovci sú manželia. Všeobecný lekár a internistka. Obaja pracujú ako obhliadajúci lekári mŕtvych pre okres Bardejov.

11. Pre našich čitateľov sme sledovali tlačové besedy a rozhodnutia vlády, keď sa uvoľňovali alebo sprísňovali opatrenia. Prehľad aktuálne platných nariadení sme vám priniesli aj v polovici augusta.

12. Žiaľ, v roku 2021 zomrelo viacero známych osobností, aj zo sveta športu. Medzi nimi bol aj bývalý hokejista a generálny riaditeľ klubu IHL iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek mladší, ktorý zomrel vo veku 36 rokov.

13. Ani tohtoročný advent a Vianoce neboli také, na aké sme zvyknutí z uplynulých rokov. Neodmysliteľnou a obľúbenou súčasťou najkrajších sviatkov v roku sú aj vianočné trhy. Mesto Košice ich pôvodne plánovalo uskutočniť, hygienici však napokon rozhodli inak.

14. Dlho očakávanou udalosťou bolo aj otvorenie prešovského obchvatu. Národná diaľničná spoločnosť ešte predtým sprístupnila ďalšiu z vybraných križovatiek, a to výjazd z okružnej križovatky na ceste 1/18.

15. Na Slovensku začal mať prevahu delta variant koronavírusu. V polovici septembra mal v sekvenovaných vzorkách už stopercentné zastúpenie.

16. Začiatok roka sa niesol v duchu celomestského testovania v Košiciach. Preto sme pre našich čitateľov pripravili kompletný zoznam odberných miest.

17. Pred pár dňami sme vás informovali aj o zmenách niektorých opatrení. Vláda napokon zmiernila zákaz vychádzania a umožnila stretávanie sa rodinných príslušníkov počas sviatkov.

18. Tento rok sme sa pravidelne testovali na koronavírus. V jednotlivých mestách sa nachádza viacero mobilných odberných miest, ktoré ponúkajú antigénové testovanie. Začiatkom leta sme uverejnili ich zoznam v Košickom a Prešovskom kraji.

19. Zelené okresy v rámci COVID automatu začali koncom leta meniť svoju farbu. Slovensko v prvý septembrový týždeň malo 23 oranžových okresov vrátane Rožňavy, Trebišova či Vranova nad Topľou.

20. Najúčinnejšou ochranou proti vážnemu priebehu ochorenia COVID-19 je očkovanie. Niektorí Slováci však uverili konšpiračným teóriám a skúsili invermektín, ktorý však nie je registrovaný na liečbu koronavírusu.

21. Rebríček najčítanejších článkov na portáli Košice Online za rok 2021 uzatvára informácia o tom, že Košičanov čaká celomestské testovanie. Obyvatelia metropoly východu mali k dispozícii minimálne 50 odberných miest.

 

Ďakujeme vám za vašu priazeň a podporu. Aj v roku 2022 vás budeme informovať o aktuálnom dianí nielen v metropole východu. Môžete sa tešiť aj na obľúbené rubriky či zaujímavé rozhovory. Do nového roka vám prajeme najmä zdravie, pohodu či veľa dôvodov na úsmev.

Komentáre